Profesionálne úradné a súdne tlmočenie je pre jednotlivcov a organizácie neoceniteľným prínosom. Tlmočníci slúžia ako most a zabezpečujú hladký komunikačný kanál medzi stranami s rôznym jazykovým zázemím. Úradné tlmočenie sa využíva pri súdnych, právnych alebo úradných úkonoch. Napríklad pri sobášoch, pri rokovaniach s orgánmi štátnej správy, pri výpovedi na polícii a pod. Úradné tlmočenie môže vykonávať len tlmočník, ktorý je vymenovaný Ministerstvom spravodlivosti SR.

Naši tlmočníci majú potrebné odborné znalosti na poskytovanie presného tlmočenia v rámci úradného alebo súdneho prostredia. Cieľom úradného tlmočenia je zabezpečiť, bezproblémovú a bezchybnú komunikáciu medzi dvoma stranami, ktoré nedokážu so sebou komunikovať v spoločnom jazyku. S našimi úradnými tlmočníkmi na vašej strane si môžete byť istí, že akékoľvek úradné konanie prebehne bez problémov.

Pri úradnom tlmočení zvyčajne býva tlmočník v tesnej blízkosti osoby, ktorej prednes prekladá a interpretuje. Tlmočník vždy prekladá text po skončení ucelenej myšlienky alebo sekcie. V rámci tlmočenia sa môže podľa situácie a prostredia využívať konzekutívne tlmočenie alebo simultánne tlmočenie

Úradné tlmočenie poskytujeme vo viacerých jazykoch po celom území Slovenskej republiky. Stačí nás len kontaktovať a my vám vypracujeme cenovú ponuku podľa požiadaviek. Poskytujeme 10% zľavu na prvú objednávku úradného a súdneho tlmočenia. 

Úradné tlmočenie vykonávame pre: 

  • Firmy alebo podnikatelia 
  • Úrady a štátne inštitúcie 
  • Pre súkromné osoby 
  • Pre cudzincov, ktorí potrebujú komunikovať so štátnymi orgánmi alebo úradmi